| maf16 a întrebat:

TPU ajutoor pls ca nu mai pot de nervii. Am reinstalat windowsu si o fost toate bune si frumoase si dupa vreo 10 min nu o mai mers placa de sunet. Acuma imi apare la Device Manager cu semnu intrebarii galben: Multimedia Audio Controller. ce sa fac? nu am CD de instalare pentru placa de sunet...
ajutati-ma plsss.

Răspuns Câştigător
| Ady3835 a răspuns:

Sal te pot ajuta cu team viewer...winking ok?

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca nu ai formatat si doar ai reinstalat se poate, la reinstalare windowsul vechi ramane windows.old (nu ai precizat ce windows ai instalat).
Daca windows.old exista in C\Device Manager\clic dreapta la semnul galben\update driver\cautare in windows.old\windows\inf

| Sonnora a răspuns:

Pai nu ai driverele toate driverele necesare pentru comp uite aici un driver scaner iti arat ce driver nu ai si apoi il downloadez cu ajutorul lui uite link diret de download
http://download.uniblue.com/site/prodpage/ds/driverscanner.exe si s num driver scanner funda? te rogg:*

| lookingforlove a răspuns:

Cel mai bine e sa chemi programatorul, probabil sa "sters" ceva in timpul reinstalarii. intra in control panel si uitete la sound properties, ceva de gernu asta.winking iti doresc succes!
PS: programator.

| maf16 explică:

Va multumesc foarte mult am rezolvat problema cu o reinstalare de windows. Tot imi apare acel driver dar placa de sunet merge

| Frontal a răspuns:

Iati CD de instalare placa sunet straight face

| NCeausescu a răspuns:

Daca nu ai cauta pe net DirectX9 sau ceva de genu downloadeazal si incearca sa il instalezi!