| mate333 a întrebat:

Sal TPU Ma chinui cu sunetu de 1 an si nimic, ma uit in device manager si vad multimedia audio controller pe? cu galben am reinstalat ala nu a mers, nu stiu daca e pentru windows xp normal, AM XP PROFESIonal sp1 dar n-am cd nici codu pentru xp normalcrying(( plzz ajutati-ma, am nevoie de sonor in 1 saptamana

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Nu are treaba licenta la xp cu driverul ce iti trebuie pentru sunet.Si chiar nu ai pe nimeni apropiata la care sa apelezi timp de 1 an,unde stai in papua noua guinee? Fa-ti prieteni,pastreaza-tii si apoi apeleaza (reciproc )la ei pentru mici seviicii, idei, ajutor.pentru asta sunt prietenii sa ajuti si sa te ajute la nevoie.Succces.

| Bogdanux a răspuns:

Spune numele si modelul placii de baza intai, si vedem apoi.

| ROB3RT89 a răspuns:

Pai instaleza driveru audio de pe cd-ul original, daca il mai ai sau intra pe site-ul producatorului placi tale de baza(asta daca ai placa de sunet incorporata)Poti incerca si slimdrivers ai colo optiunile update/dawnload si dai pe audio dawnload sa fii mai sigurhappyMai poti instala si windows 7 care are majoritatea driverelor"asta pentru sisteme dupa 2005-2006"Spor la treaba si o seara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| mate333 explică:

Am rezolvat problema, am facut cu driver scanner la multimedia audio driver siaveam prieteni dar erau plecati mereu