| anonim_4396 a întrebat:

TPU imi puteti spune si mie ce rechizite (cate caiete?; creioane, carioci) pentru clasa a 7 a? va rog frumos!

Răspuns Câştigător
| ApofissPapaya a răspuns:

Nu e nevoie chiar de atat de multe. Depinde si de profesori. La desen avem bloc mare A3 si nu avem voie cu carioci.laughing La matematica noi ne faceam la algebra si geometrie temele in caietul de clasa. La romana aveam caiet separat de teme si clasa. Engleza la fel. La religie un caiet dictando. Franceza/Germana sau ce limba faci un caiet teme plus un caiet de clasa. Vreo 2-3 caiete pentru biologie pentru ca o sa scrii destul de mult. La fel si la geografie. Anul asta mi.a ajuns un caiet pentru muzica. Un caiet patratele pentru fizica si unul pentru tehnologie. Inca unul la informatica... Un caiet mare/mic de matematica(vezi cum iti cere profesoara) la chimie. Un caiet dictando la civica... Cumpara.ti niste pixuri, stilou, rezerve, niste creioane, vreo 2 radiere, o ascutitoare, creioane simple sau cu mina, mina de rezerva. Cam ce ai avut in clasa a 6 numai ca adaugi chimie si civica. Daca ti se schimba profesorii uita.te ce cerinte au.Numai bine!