| lulugabi a întrebat:

Trebuie sa pun un videoproiector la laptop.Dar cablul care il bag in laptop nu intra jn laptop.Nu am spatiu pentru el.Ce fac? Exista un cablu care sa il bag in laptop? Si partea de la videoproiector in aceasta mufa? Unde as putea gasi si cum se numeste?

6 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Conectarea se face de obicei cu un cablu VGA sau HDMI.

| stlucian a răspuns:

Exista adaptoare in functie de ce cablu ai si iesirile din laptop.Mai multe detalii.

| lulugabi explică (pentru stlucian):

Pai mufa ce trebuie sa intre in laptopul meu este mai lata si spatiul din laptop mai mic

| stlucian a răspuns (pentru lulugabi):

Daca mufa e HDMI atunci de asta ai nevoie:

http://www.accesoriifotovideo.ro/......-tata.html

cam asa arata

http://images1.okr.ro/......00_700.jpg

| dinamomadalin a răspuns:

De obicei mergeam eu la un sediu de calculatoare si imi dadea un adaptor, e foarte simplu doar i duci mufa de la proiector si rezolva ei.

| lulugabi explică (pentru dinamomadalin):

Nu este videoproiectorul meu.Este al scolii.thinking