| mgtow a întrebat:

Un apartament gol se degradeaza? Intra cineva pentru a deschide geamurile sau sa dea drumul la calorifer iarna sa nu se puna mucegai pe pereti asa tin minte de la cineva. Un sfat bun de la cunoscatori am decis sa imi cumpar o locuinta in tara dar nu o sa stau acolo pana nu ma plictisesc de strainatate. Cum e bine sa las imobilul are ceva daca instalez mobila sau mai bine fara? Are rost sa dau drumul la caldura iarna sau nu e necesar? Bloc nou nout modern deci nu e vechi.

Răspuns Câştigător
| AnaAna8 a răspuns:

Poți sa dai drumul la căldură sau măcar la apa calda. Așa am făcut și eu și când am fost acolo, după o noapte de -20 de grade, s-a blocat gheata pe teava și nu am mai avut apa deloc și a trebuit sa dezgheț cu compresorul. Și da, se degradează în timp dacă nu folosești măcar odată la nu știu cât timp. Iarna poți măcar sa dai odată drumul la apa calda în rest nu cred ca ai avea ce face. Succes

| mgtow explică (pentru AnaAna8):

Altfel daca pornesc tot pe acolo ma costa mult intretinerea

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice sistem inchis e supus degradari in timp =asta e o lege fizica, in timp