| malina14 a întrebat:

Un ceas ramane in urma cu 12 minute pe zi..Cum ai putea utiliza acest ceas? Dupa cat timp va arata ora exacta?
va rog frumos sa ma ajutati cat mai rapid, a si e o problema daca spuneti de exemplu ca sa il dau inapoi nu cred ca e raspunsul corect.
funda?

2 răspunsuri:
| GIGELOSUJ a răspuns:

Deci in primul rand ceasul este stricat.
In al doilea rand ca sa arate ora exacta trebuie sa te muti in alte Tari, depinde de cum arata ceasul.

| malina14 explică (pentru GIGELOSUJ):

Eu am nevoie ca sa rezolv o plroblema la fizica si nu prea cred ca o sa functioneze ce ai spus tu
dar oricu merci cred