| Crisstinayy12 a întrebat:

UN laptop bun windows?

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce înţelegi prin bun? Gaming sau mai ieftin? Ce buget?

| NLS a răspuns:

Http://m.cel.ro/......SYxPDQm-l/

acesta e cea mai buna alegere pana in 1700 lei
Windows iti bagi tu, foarte multe modele vin in ziua de azi cu Linux.
Daca ai alt buget, specifica suma disponibila, pentru a putea primi o recomandare.

Daca iei ce s-a recomandat mai sus (Done_Mihai), vei avea ceva mai mult loc pentru depozitat, insa un laptop mai incet, si in timp se va cunoaste asta.
La cel recomandat de mine, ii poti conecta prin USB un HDD extern pe care depozitezi filme de exemplu, sau inregistrarile tale video (daca ai asa ceva). Sau il poti folosi normal, pentru instalare de programe.

Pentru orice recomandare e nevoie sa raspunzi la urmatoarele intrebari>
1. Bugetul maxim?
2. Destinatia laptopului [ jocuri (exemple), proiectare 3D sau editare video (exemple de programe folosite), streaming pe Twich sau Youtube, editare foto sau proiectare 2D, Office, Youtube-filme-muzica-internet ]
3. marimea (diagonala) ecranului
4. e important sa fie ultraportabil, va fi des transportat? (greutate minima, baterie cu multe celule, ecran mai mic)
5. ai nevoie de tastatura numerica in partea dreapta si taste iluminate?
6. fara ce dotari suplimentare "nu poti trai" (cititor de carduri, webcam de calitate)

| Done_Mihai_1994 a răspuns:

Https://www.emag.ro/......D963GKBBM/ pe asta il am eu si imi merge foarte bine si am windows 10 care la mine merge foarte bine

| Username8346 a răspuns:

Iti recomand un i5 gtx 950 1 tera si un windows 8.1 sau 10 cred ca zece sau ala nou care apare

| Username8346 a răspuns:

Iti recomand un i5 gtx 950 1 tera si un windows 8.1 sau 10 cred ca zece sau ala nou care apar

| andreeaghee a răspuns:

Lenovo ala e cel mai bun