| Minimalistul a întrebat:

Unde ajunge istoricul de la internet explorer dupa ce l-am sters?
explicati va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internet Explorer stocheaza mai multe tipuri de informatii, gen cookies(module), fisiere temporare de internet, adrese de web vizitate, parole salvate etc.Si nu numai Internet Explorer stocheaza astfel de date ci si alte motoare de cautare (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera etc).Se poate utiliza si o navigare in privat, fara sa fie nevoie de alte setari suplimentare.E ca si cum ai intreba unde se duc fisierele pe care le stergi din Recycle Bin deifinitiv. Evident ca o data ce sunt stocate in pc si vrei sa le stergi, ele sunt eliminate din memoria calculatorului, in cazul de fata cache unde sunt stocate elementele mentionate la inceput.Sunt atatea programe destinate stergerii lor, iar unul dintre cele mai cunoscute este Cc Cleaner, care iti repara si registrii.Cookies sunt niste aplicatii de dimensiuni foarte mici (kb) destinate sa urmareasca comportamentul unui utilizator,preferintele sale si care pot fi deseori agresive si necesita stergere,de aceea setarile din browsere urmaresc de obicei blocarea acestor "intrusi". Deci,o data ce stergi istoricul, acesta nu se va mai afla in memoria calculatorului sau cache-ului, deci nu va avea cine sa aiba acces la ele, adica practic sunt eliminate, fiind doar niste informatii suplimentare inutile de cele mai multe ori, si cum nu ni le dorim, le dam "delete".

| Minimalistul explică (pentru anonim_4396):

Ms foarte mult

| anonim_4396 a răspuns (pentru Minimalistul):

Cu mare placere!winking

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nicaieri.Nu le mai gasesti.

| ÎngerCretin a răspuns:

Nu ajunge nicaieri! El se sterge doar la tine, dar la cei de le Explorer oricum pot vedea la ce te-ai uitat, indiferent daca ai sters istoricul sau nu. Ce s-a intamplat? Te-ai uitat la filme porno?

| alexs99 a răspuns:

Dupa ce ai sters istoricul de la Internet Explorer el nu ajunge nicaeri, se sterge definitiv din memoria browser-ului.

| psica a răspuns:

Nu ajuge nicaieri se sterge de tot nu mai raman nicaieri salvate! Fundaa?; o3

| Minimalistul explică:

MS pentru rasp
Cel mai tare e " In Narnia" laughing
Oricum dau funda celui mai explicit rasp cel al lui BeDifferent13

| Geoツ a răspuns:

In rai. laughing Daca vrei sa-l recuperezi, nu o mai poti face. happy

| Alexx15 a răspuns:

Se duce...
L-ai sters= l-ai pierdut.

| ulquiorra4 a răspuns:

Nicaeri nu ajunge! xD se sterg!

| Vaszilica a răspuns:

In Narnia.

| Minimalistul explică (pentru Vaszilica):

Esti ce mai tare laughing) bv pentru rasp rolling on the floor)))))))))))