| anonim_4396 a întrebat:

Unde as putea vedea un ghid de conversatie roman-spaniol/spaniol-roman online? maine il invatam pe un voluntar din argentina(vb spaniola) limba romana si imi trebuie un ghid de conversatie... daca nu gasti dati`mi cateva lucruri care vi se par interesante traduse in spaniola(sa fie si in romana bineinteles) cum ar fi:persoanele(eu, tu, el etc.), numerele etc.Va rog frumos! Urgent!

1 răspuns:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Pi intra pe dex online, sau google traducere dai din romana in spaniola, pronuntia este la fel cum se scrie.dar nu cred ca iti va fi de mare ajutor pentru ca argentinienii vorbesc un dialect pe care daca nu stii sa vrb cat de cat spaniola nu ai cum sa intelegi pentru ca in nici un dictionar nu iti apare.eu vrb la perfectie spaniola,ma refer scris, vorbit si citit, si crede-ma ca imi vine greu sa inteleg. uite iti dau un exemplu. La fata in spaniola se spune chica iar in argentiniana se spune piba.deci? funda?