| Ramses_Back_1999 a întrebat:

Unde in Romania se poate circula cu viteza peste 200 km/h?

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Masinile puternice nu sunt facute pentru Romania. Crezi ca dacia care are 180 in bord chiar prinde atat? Si nu compara drumurile din Germania cu cele din Romania. De ce crezi ca toate masinile bune sunt facute de germani ca au unde sa mearga cu ele. Ce autostrazi au ei si ce autostrazi avem noi. Eu din cate stiu si am invatat si la scoala viteza maxima pe o autostrada in Romania e de 130km/h. Si avand in vedere si cate accidente se intampla la noi din cauza vitezei cred ca e ok o limita cat mai normala luand in calcul si drumurile si multi soferi neexperimentati care forteaza pedala in multe cazuri fara rost.

2 răspunsuri:
| RzV28 a răspuns:

Viteza maxima admisa este pe autostrazi de 130 km/h. Nu o sa gasesti nicaieri un drum unde sa fie admisa viteza aia, daca vrei tu sa circuli asa esti pe cont propriu si pe riscul tau insa legea nu te obliga sa mergi cu viteza aia.

| Ramses_Back_1999 explică (pentru RzV28):

Si de ce se mai fac masini cu viteza aia? Adica....si dacia 1310 are 180 cred... De ce daca nu ai unde sa mergi cu ea?
In Germania, pe autostrada, nu cred ca se impune limita de viteza!
De ce in România e altceva?

| RzV28 a răspuns (pentru Ramses_Back_1999):

Masinile puternice nu sunt facute pentru Romania. Crezi ca dacia care are 180 in bord chiar prinde atat? Si nu compara drumurile din Germania cu cele din Romania. De ce crezi ca toate masinile bune sunt facute de germani ca au unde sa mearga cu ele. Ce autostrazi au ei si ce autostrazi avem noi. Eu din cate stiu si am invatat si la scoala viteza maxima pe o autostrada in Romania e de 130km/h. Si avand in vedere si cate accidente se intampla la noi din cauza vitezei cred ca e ok o limita cat mai normala luand in calcul si drumurile si multi soferi neexperimentati care forteaza pedala in multe cazuri fara rost.