| Cristian1332 a întrebat:

Universul este o simulare,gen matrix? NeilDeGrasse si Elson Musk asa spuneau, care este parerea voastra?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea este ¿exista universul acela ce ni-l prezinta ei?
Exista magia aia de "gravitatie" care tine atmosfera pe pamant? fara sa fie nevoie de un zid (gen butelie) care sa desparta golul acela din spatiu de aer?
Parerea mea este ca traim intr-o minciuna (in MATRIX)winking
funda?

| LittleBugsBunny a răspuns:

Universul e doar o alta lume asemanatoare celei in care traim doar ca e intr-un plan superior astuia in care suntem noi

| venividivici2017 a răspuns:

Parerea mea este ca noi traim intr-o realitate virtuala.Cu toate ca suntem indemnati sa credem in altceva,cu toate ca creierele noastre sunt spalate zilnic, cred ca traim intr-o realitate virtuala, probabil condusi si de anumite persoane simbol, lideri, persoane ce au pus baza crearii acestei realitati virtuale.

| rrrp a răspuns:

Acum daca este o simulare sigur nu iti va raspunde nimeni aici pentru ca face parte din aceeasi simulare.
exista o sansa de 5% ca universul sa fie o simulare, acum, dupa ultimele studii se pare ca nu e chiar asa pentru ca doar sa stochezi informatia a catorva sute de electroni ai avea nevoie de materia din intregul univers.
acum nu stiu ce sa zic pentru ca nu a zis nimeni ca universul asta e unic (cel putin nu a demonstrat).

deci exista o sansa sa traiesti intr o simulare. oricat de mica ar fi ea :P.

...simulation

| Cristian1332 explică (pentru rrrp):

Dar daca realitatea este o simulare la pc, ne poate afecta cu ceva gen sa se dea timpul inapoi, sa avem vieti anterioare etc?

| rrrp a răspuns (pentru Cristian1332):

Pai nu stiu ce sa zic. pe tine nu te poate afecta pentru ca exista niste reguli. care nu pot fi incalcate.

si chiar si asa, daca simularea ar fi inceput din punctul tau de vedere ieri si tu ai fi fost creeat cu toate amintirile pe care le ai acum despre zilele dinainte de ieri, ai fi stiut ca lucrurile anterioare zilei de ieri nu s au intamplat? tongue

dar cel mai probabil nu este o simulare.
reality IS real (pentru noi este sigur).