| alexutzu00791 a întrebat:

Urasc diminetilebig grin, eu sunt activ mai mult seara. In timpul saptamanii ma culc la maxim 23:00 si trezerea la 6:30. Ce as putea face sa fiu mai matinal, nu sunt bautor de cafea

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am aceeasi problema si desi ma scol de ani de zile intre 6 si 6. 30, nu ma pot obisnui. E drept ca arareori ma culc inainte de ora 1.

| Jupiter a răspuns:

Nici nu trebuie sa bei cafea. Urasti diminetile si in acelasi timp vrei sa fii mai matinal? Ca sa reusesti sa fii mai matinal, trebuie sa incepi prin a nu mai uri diminetile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe de asta seara si culca-te la 22, 30 saptamana viitoare la 22 sa fii in pat si atunci ai sa vezi ca se simte, eu pun ceasul sa sune si de doi ani, ma trezesc inaintea lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Stai liniștit, nu ești singurul.
Așa sunt și eu, este o crimă să mă trezesc din viul nopții dar nu am ce face, seara merg la culcare după 23-24 h.
Te poți duce la somn un pic mai devreme, ora 22 h și te vei trezi mai din timp (există însă șansa să te trezești peste noapte și să stai treaz preț de câteva ore, iar spre dimineață să adormi, și iar nu este bine).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa te bagi in pat cu o ora mai devreme? Ar trebui sa functioneze, ai fi mai odihnit si ti-ar fi mai usor sa te trezesti.Si eu ma trezesc greu dimineata...si cu chef de cearta, sunt insuportabila primele 15 minute dupa ce suna telefonul laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca Supradyn!

| Sabrina_2288 a răspuns:

Incearca sa iti faci un program bine stabilit.
Pana la urma o sa te obisnuiesti cu elhappy