| stefanhaiosu a întrebat:

Va rog spuneti-mi ce sa fac cu calculatorul. Nu stiu ce am facut si pe dekstop imi apare doar imaginea de fundal nimic altceva de exemplu My computer, Winap si alte programe.

5 răspunsuri:
| vali1616 a răspuns:

Respect Geox big grin
Acum sa-ti raspund e ff simplu...
Star -->Click stanga pe My computer -->Si bifeaza Show on Desktop iar apoi apare.
Cat despre celelalte exsista comenzile rapide (shortcut) pe care le poti pune pe desktop pentru a acesa acele programe/jocuri mai repede si uite cum le trimiti direct pe desktop
Click stanga pe un program de exemplu Winap --> Uita-te cu atentie la Send to --> si cauta Desktop(shortcut).
Dar te uite la iconita care porneste Winap.

| stefanhaiosu explică (pentru vali1616):

Nu mie imi apare pe dekstop doar imaginea de fundal nimica alt ceva

| MyNameIsCicoare a răspuns:

Pai da un restart la pc si ar trebui sa se repare.Asta s-a intamplat din cauza ca ai inchis procesul explorer.exe, am dreptate?

| soka a răspuns:

Dai clic dreapta pe ecran-proprietati-desktop-customize desktop.

| soka a răspuns:

Dai clic dreapta pe ecran-proprietati-desktop-customize desktop.Si acolo ai ce alege.