| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut!
Am și eu o problemă mai delicată, am 18 ani și încă nu știu să semnez.
Eu în general când mă semnez îmi scriu pur și simplu numele de familie, dar problema este că scriu un pic cam urâțel și se înțelege ceva mai greu, iar dacă mai scriu și repede cu atât mai greu se înțelege.
De curând am luat permisul, când am fost să susțin examenul teoretic doamna de la ghișeu m-a pus să mă semnez pe un ecran.Eu nu am știut că acea semnătura v-a apărea pe permis, m-am grăbit să semnez și a ieșit o semnătura de "analfabet" în toată regula.
Pe scurt, mi-e rușine cu acea semnătura, mi-e rușine ca lumea care o să-mi vadă permisul sau semnătura o să mă catalogheze ca fiind un incult, un analfabet...
Ce e de făcut în această situație, puteți să-mi oferiți câteva sfaturi despre cum aș putea să-mi înfrumusețez semnătura?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Cere ajutorul parintilor sau o persoana adulta care iti inspira omenie. Semnatura mea a fost conceputa de tatal meu si mi-a placut pentru ca nu stiam cum sa mi.o fac. Din 2 miscari mi-a facut-o