| YoyoXender a întrebat:

Voi cum va distrati la 22 de ani ca sunt plictisit am (masina, pc, tv cu led, boxe in toata camera, si mai ales rgb peste tot ) si tot ma plictisesc, nu imi ies nici prieteni fete am cautat nu imi raspunde nici una, ce sa fac vreau un sfat

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Pai esti plictisit pentru ca nu socializezi cu mediul exterior, incet-incet lumea devine o epava din punct de vedere social, ma refer la modul general nu la tine in particular.
Stii tu, uneori bunurile pe care le detinem nu fac 2 lei in comparatie cu a socializa, cu a te distra, a te plimba etc
Daca ai vile luxoase, case si masini si nu iesi din casa la ce folosesc toate acestea?
Problema este cred eu digitalizarea asta promovata agresiv de masonii evrei in frunte cu CEO astia ai platformelor de socializare, digitalizare care nu a creat decat lucruri rele, voi nu stiti sa va mai distrati
Pai ce facea generatia mea la 18-20 de ani, era mare distractie si faceam ceva pe ea de tehnologie ca tablete nu erau, smarturi nu erau, masini aveam doar cei mai instariti, poze faceai doar daca isi amintea cineva sa vina cu aparatul foto la el/ea, dar stii ce misto erau vremurile? cu cluburi, betii, calatorii, glume, plimbari in aer liber, cate si mai cate (iti dai seama ca multe nu le pot scrie aici)
Generatiile astea care vin din spate sunt din ce in ce generatii de oameni ciudati, cu bagaje grele emotionale, si nu este vina lor, este mediul in care traiesc si traim, este despre ce a devenit omenirea : prostitutie generalizata, omenirea s-a mutat in digital, digitalul a devenit locul in care lumea posteaza ce mananca, curvitele astea isi arata ultimile achizitii de la iubitii MOSNEGI, si asa mai departe toate parciurile se dau mari.
A disparut iubirea si respectul fata de semenii nostri, acum cautam sa-i umilim direct sau indirect pe cei din jurul nostru.

Nu toata lumea are bani sau nu toata lumea e fericita, cand ii vede pe retardatii astia care MIMEAZA FERICIREA si uneori mimeaza chiar bogatia pe retelele de socializare, te face sa te simti rau cand tu iei in serios viata lor, nu?
Aceste discrepante intre oameni si mai ales in mintea adolescentilor au repercursiuni, ca tinerii vad si vor si ei traiul acela iar cand nu ating acel nivel devin frustrati si de cele mai multe ori frustrarea duce la afectiune psihica.

Pentru a te simti implinit ai nevoie de prieteni si prietena, dar totdeauna oameni de calitate, ca prieteni cu numele pot fi multi.

23 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eu, cand m-am angajat prima data, aveam colege mai "batrane", de peste 25 ani. Langa ele, eu paream "copil", cu toate ca ne intelegeam binisor. Nici eu nu mi-am gasit usor o prietena adevarata.
Dupa un timp, m-am cunoscut cu o fata care a fost mai in varsta cu aproape 10 ani decat mine. N-a fost o frumusete de "manechina", dar a fost foarte desteapta si cu experienta de viata (a crescut la tara).
Cu grupul ei de prieteni (peste 20 persoane) am inceput sa umblam impreuna la distractii, drumetii, ne-am simtit bine.
Dupa cca. 4 ani, ea s-a maritat cu unul, si-a facut familie. Langa ea insa si eu am invatat viata alaturi de fete si dupa nici un an am cunoscut-o pe actuala mea sotie, cu care traim impreuna de cateva decenii si ne intelegem bine.

Prietenia adevarata inseamna sa fiti bine atat la bine, cat si la rau, sa va ajutati la maxim, la nevoie. Astfel de prieteni sunt putin si se gasesc in timp, dar se pot baza oricand unul pe altul, reciproc. Niciodata nu poti sti cine iti va deveni prieten adevarat, doar dupa ce va cunoasteti foarte bine si deveniti VALOARE in viata celuilalt.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar bicicleta ai?
Iesi afara si alearga sau plimba-te cu bicicleta.
Ori iesi si agata fete, dar pe strada, prin parc, prin magazine, ca online nu gasesti decat minciuni si flirt inutil (dupa cum confirmi si tu ca nu ai agata pe nimeni).

| YoyoXender explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu unde sa caut, am zis si pe la munca de problema asta cu fetele dar suna ca o milogeala mai ales ca lucrez cu fete mai invarsta adica 30... ani si parerea mea mas simti ciudat daca una dintre ele ar dao pe fica ei cu mine, nu stiu mi se pare ciudat, adica as sta la papuc

| Violleta2022 a răspuns (pentru YoyoXender):

In nici un caz nu cauata online, ca acolo nu vei gasi nimic!
iesi din casa, iesi cu bicicelta la plimbare sau pe jos prin parc ca sunt mii de fete care se plimba. Saluta-le, zambeste-le, vorbeste-le frumos... imposibil sa nu-ti raspunda vreuna si sa nu legi vreo amicitie.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar de munca ai?
Ca nu pomenesti nimic de munca si cred ca aia ti-ar ocupa toata ziua si te-ar epuiza fizic si intelectual, ca nu ai mai avea timp de plictiseala.

| YoyoXender explică (pentru Violleta2022):

Am munca, sunt obisnuit de un an asa ca a devenit o rutia la fel ma simt

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea ma distram la 22. Toti prietenii erau plecati departe pentru cariera, eu stateam cu adulti de 40-60 de ani.
Abia peste 1-2 ani, cand s-au intors prietenii, a fost mai neplictisitor.

| LonelyGuy92 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Oricum prieteniile astea se rup la un moment dat dupa un 25, cand unii se insoara si se aseaza la casa lor si adio iesiri, sau altii cum spui tu focusati pe cariera numai au timp de prostii in miez de noapte

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru LonelyGuy92):

Am spre 30.
Sunt mai rare iesirile, ca toti avem treaba, dar legaturile sunt mai stranse. Deja suntem parte din familie, as putea spune.

| LonelyGuy92 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Posibil insa sa fii un singuratic ani la rand si sa mergi spre 30 la fel sa n-ai nici parte de actiunea noaptea intr-adevar e un damage foarte mare care nu toti sunt capabili sa il duca, zic eu

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru LonelyGuy92):

Actiune noaptea obtii umbland cu 'tineret' de 20 laughing
Astia de varsta mea dorm la 10 seara, majoritatea.
Sunt si care umbla de dimineata pana a doua dimineata, dar nu stiu daca aia apuca 40 de ani...

| doctorandus a răspuns:

@Simpatik: Nu vreau sa te jignesc, dar este spre binele tau: despre chestia cu evreii si francmasonii ar trebui sa discuti cu un psihiatru.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Sport! Educa-te! Invata chestii despre lumea inconjuratoare - mergi de exemplu in padure si da-ti seama ca nu ai habar sa numesti nici 5% dintre copacii si plantele pe care le vezi - nu e o rusine, nici eu nu am habar, dar mai invat una-alta. A, da, si la 22 de ani nici munca nu ar fi o ocupatie rusinoasa. Din ce vad, zici ca muncesti deja. Cit timp iti ocupa/ce faci? Daca nu e interesant/extrem de bine platit/lipsesc provocarile, gaseste ceva nou. Peste 20 de ani o sa iti dai seama ca brusc timpul a inceput sa se scurga cu totul altfel ca la 20. Ai un potential IMENS si fizic si psihic. Fie le utilizezi, fie o arzi boem pe TikTok/OF/mai stiu-eu-pe-unde.

| CostinAlamariu a răspuns:

Poate la 22 de ani ar fi cazul sa te maturizezi si sa-ti cauti niște hobby-uri mai productive decât "distratul". Învață un instrument, fă sport, citește, fă drumeții, etc.
Dacă ai o viata serioasa si responsabila distractia vine de la sine, făra să trebuiasca să întrebi pe TPU "cum sa te distrezi"

| oglindasultanului a răspuns:

Fetele nu va raspund din cauza la cum vorbiti, de cand stau cu ochii in categoria "conversatii" (intrebari mai vechi) observ ca este plin de cateva persoane care ma zgarie pe creier. (incerc sa evit conturile alea). Citeste si tu cum scrii, inregistreaza-te video sa vezi cum "esti, si fa comparatie cu "fata aia". Posibil sa fie din cauza ca ai avut o copilarie fericita bazata pe actiunile/vorbele altora. Eu nu am avut asta, iar la maturitate nu ma plictiseam deloc, aveam ce face., chiar prea multe si in zadar.

| StrongHeart a răspuns:

Ma, nu sunt vreun expert, dar cred ca trebuie sa iti iesi putin din zona de confort si sa iti faci niste prieteni noi. Incearca sa iesi (chiar si de unul singur daca nu ai cu cine)in parc, la un restaurant, la vreun eveniment sau concert, ceva, la biliard sau ping pong sau la fotbal, cu bicicleta sau la un poligon sa tragi cu arma, la piscina sau tennis de camp, sunt atatea activitati interesante, nu te bloca in rutina.
Ia un prieten cu tine daca te ajuta sa fii mai increzator si mergi si exploreaza lumea.
Pune mana pe telefon, suna un prieten, un verisor, incearca sa diversifici activitatile, sa nu te repeti cu aceleasi activitati care nu mai sunt interesante pentru tine.
Apuca-te de un sport sau de un hobby nou si o sa intalnesti oameni cu aceleasi interese ca tine.
Aceeasi problema am avut-o si eu cand aveam 22 de ani, adica acum cativa ani, in mare pentru ca toti prietenii cu care ieseam in adolescenta aveau acum responsabilitati(casa, familie, munca).
Cam asa se intampla, cu cat inaintezi in varsta, cu atat e mai greu sa iti faci prieteni, dar nu trebuie sa fie asa.
Mai dai o tura, mai iesi din tara, vezi cum e si prin alte locuri.

| RxTx a răspuns:

Am eu o idee sa ne întâlnim mă. multi și să luăm ceva fonduri europene sau fonduri guvernamentale ne rambursabile

Eu pun in birou și curentul electric la afacerea asta.

Tu poate te pricepi sa faci site-uri și te implici in ceva

Altul poate are un strung
Altul poate are un cnc
Altul. poate se pricepe sa sudezaltul. poate se pricepe sa facă acte birocrație hartogaraie

Unde e unul nu e putere
Unde's doi puterea crește

O văd că pe o firma S.A. pe acțiuni în care nimeni nu are salariu ci are doar acțiuni toți sunt acționari.
Și nu exista un patron ci toți în mod legal sunt propetari.
Va exista un administrator ales și votat.

Cum ti-se pare aceasta idee

Te scapă de plictiseală

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești fata sau băiat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Agata fete prin parcuri. Fii tu insuti. Fii politicos glumeț, inventiv, și incepe prin introduceri simple initierea. Nu merge te retragi, și încerci alte ocazii.

"Bună ce faci/faceti? Vreau să spun esti/arați super atragatoare, imi dai si mie daca doresti, instagramul tău
Sau daca vrei sa ne cunoastem,
iesim undeva?
Imi place tare cum arați, cum zâmbesti, cu sigurantă, esti doza de energie zilnică.

Gasesti o tipa sau doua tipe de 15, 16 ani pe o banca... restul vine de la sine. Conteaza ca tu să fi o companie buna, iar tipa sa aiba simtul umorului. Depinde de fată cât de comunicativă este, in funcție de prezența ta.

Success! incearca cu, curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa tu ceva ce-ti place, nu mai astepta de la altii.

| cehos69 a răspuns:

Eu ma distrez mergand la munca si la sala, in weekend ce mai am timp sa ies cu o gagica, sa mai joc la pariuri si sa mai merg la un fotbal

| LonelyGuy92 a răspuns:

Ma plimb cu autoturismul pe unde apuc, beau, fumez si ma joc la jocuri de noroc cam asta e rutina, femei nu se pune vorba sa le pic cu ceara daca imi raspunde vreo curva pe Instagram sau tik tok nimic 0

| Annabelle2002 a răspuns:

Mai fac videochat, e distractiv.