| Alex_9605 a întrebat:

Vreau sa cumpar ceva de pe okazii.ro cu plata in avans.Cum procedez?

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Vobeşti cu vânzătorul. Asigură-te că trimite produsul şi nu trage ţepe. Uită-te ce calificative are. După ce licitezi vei primi datele de contact (adresa de mail, numărul de telefon) şi vei putea lua legătura cu el. Te sfătuiesc ca întâi să vorbeşti cu el pe forum. Cu plata te vei înţelege cu el.

| hamsterx a răspuns:

Adica sa platesti tu in avans? pai vbesti cu respectivul d la care vrei sa cumperi si el o sa-ti zica cum sa platesti in avans adica sa ii pui lui niste bani p un cont bancar... ceva d genubig grin

| SuperMagicSmile a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu cumperi de pe okazii ca sunt numai tepe. Am vazut eu la posta cum unii au deschis pachete p care au dat vreo 5 milioane si inauntru erau niste zdrente

| BuLLetBtwin a răspuns:

Sal.Nu e bine sa trimiti bani in avans.

| pacman a răspuns:

In primul rand iti faci cont! apoi intri la produsul respectiv si dai cumpara, vei primi un mail cu datele vanzatorului si il suni sau vorbesti cu el pe mes! iti da datele contului unde sa ii trimiti bani si ii dai adresa ta sa iti trimita produsul.( in mare asta e procedeul)