| Ciprian1994 a întrebat:

Vreau sa ma interezes pentru bursa sociala la facultate.Si am nevoie si de o declaratie tip de venituri.Cum o fac? N-am nici cea mai mica idee.Si eu am muncit pe vara in calitate de elev...se ia in calcul si cat am castigat? Si chiar daca se ia in calcul oricum nu am cum sa iau adeverinta ca firma este din Bucuresti.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca este o "declaratie tip" inseamna ca este o declaratie tipizata --- tu trebuie doar sa o completezi. Iti sugerez sa te interesezi exact asupra documentelor de care ai nevoie pentru intocmirea dosarului de bursa--- unele documente se obtin de la administratia financiara(anaf), altele pot fi simple adeverinte de venit de la locul de munca al parintilor, altele pot fi documente medicale etc.Fiecare facultate are anumite cerinte in legatura cu intocmirea dosarului pentru acordara bursei sociale.Informeaza-te!