| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma transfer in clasa a 12-a din motive de sanatate la un Liceu din Ploiesti. Unde pot vedea si eu ce licee atat de stat cat si cu plata sunt in acel oras, cum pot vedea mediile de intrare si profilele? Ma puteti ajuta? Am cauta pe google, pe edu, dar nu prea am gasit ce voiam. SI inca ceva: daca ma transfer, pe baza carei medii intru la noul liceu? Pe baza mediei dintr-a 12-a sau cum?

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Eu stiu ca se poate transfera la un liceu cu profil similar daca ai argumente serioase (te muti, problema de sanatate)! In acest caz nu cred ca se mai da concurs, dar poti vb la secretariatul liceului respectiv.Liceele si profilurile le gasesti pe edu.ro.