| valy1 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu de ce se inchide calculatorul dupa ce i-am schimbat placa de baza. me-a mers la inceput bine cam doua ore si dupa aia se inchide, il deschid si cand da sa-i apara imaginea de desktop se inchide.

7 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza sursei(daca ai pus placa de baza mai performanta sa nu fie sursa slaba) sau sa fie instalat rau windows-ul, sau procesorul sa nu aiba pasta termoconductoare si sa nu se raceasca cum trebuie. dar parerea mea e sursa, daca se inchide asa repede

| ZEU93 a răspuns:

Cred ca ai probleme cu temperatura, ai putea sa-l setezi sa nu se mai inchida ci doar sa-ti dea un avertisment cand depaseste temperatura normala apasan F12 la inceput cand se apridne calculatorul si modificand la Temperature. big grin

| titi a răspuns:

Intra in BIOS (F2 sau DEL la pornirea calculatorului)si urmareste temperatura microprocesorului.Ce placa de baza aveai, ce placa de baza ai acum?

| theboss8159 a răspuns:

E de la drivere sau de la soft sigur si eu am patit happy

| AlabalaAnonim a răspuns:

Poate ti s-a ars ventilatorul si se supraincalzeste si se stinge automat...

| Borgir a răspuns:

Vb la id reparatii.calculator

| mirelush_3651 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul, daca nici asa nu merge mergi la unspecialist cu el si vezi cum si cat costa sa il repariwinking