| Vlad2457 a întrebat:

Vreau sa vand ceva pe olx, iar o persoana vrea sa ii trimit prin curier si ne-am inteles sa imi trimita avans 100 lei si mi-a cerut contul bancar si numele complet titular cont, este vreo teapa, poate sa foloseasca cumva datele astea?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Chiar, de ce doar avans și nu toată suma?!?
În fine, datele nu le poate folosi la nimic altceva decât ca să trimită bani în contul tău. (Fără ele nici nu ar avea cum).

| edit28 a răspuns:

Nu poate, dar de ce avans cand poti face expeditia cu plata ramburs? Dai pachetul la curier, il duce si ia banii de la cumparator apoi ti aduce acasa.

| Vlad2457 explică (pentru edit28):

In caz ca nu plateste transportul, deci e sigura treaba?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vlad2457):

Pai cum altfel sa-ti transfere bani fara numele complet al titularului contului? CUM?

| edit28 a răspuns (pentru Vlad2457):

Daca nu plateste transportul la curier, nu primeste produsul. Da, este sigur.