| Anonim2938 a întrebat:

Vreauuu si eu sa scriu cu diacritice! Am luat vreo 3 programe pana acum si nici unul nu a fost bunstraight face Daca stiti vreun site ceva.sau daca il aveti deja in calculator spune-ti-mi id pe privat. Funda+Vot!

5 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/....../index.php

Ai diacritice acolo unde scrie "caractere romanesti". Le iei prin copy-paste. Succes.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrAngelus):

Le iei cu copy-paste si le pui unde?

| GeosBIOS a răspuns:

Nu stiu exact ce windows ai, dar in principiu lucrurile stau cam asa: Control Panel > Keyboard Settings > Layout > te duci pe add sau + > selectezi romanian

| LoL2000 a răspuns:

thinking eu una am pe bara de jos asta cu diacriticile si pot sa schimb cand vreau in ce limba vrea tastatura thinking nu stiu de unde ai putea scrie cu diacritice scuze. :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

GeosBios zice bine, dupa care le poti schimba cu shift-alt