| FlorinFRN a întrebat:

2 intrebari :

1). Cum opresc updateurile la windows 10 sa mi le instaleze fara sa vreau?

2). De ce nu pot sterge updateurile cu KB? (Nu merge cu sistem restore.)

Răspuns Câştigător
| MarioDraghi a răspuns:

În acest video vei vedea cum sa oprești updateurile https://www.youtube.com/watch?v=m-bmRe0VEeQ, Ca să ștergi updaturile instalate te duci la start, setări, actualizare si securitate, istoric actualizări, dezinstalați actualizările, după aia dai înapoi la windows update și mai jos o să scrie opțiuni avansate, debifează de la Alegeți cum se instalează actualizările în caz că căsuțele sunt cu albastru, după care mai jos o să vezi scris alegeți cum să fie livrate actualizările, si dezactivează, în primul rând nu ai specificat în ce limbă ai windows, și în al doilea rând nu știu sigur dacă înțelegi engleză pentru link-ul ce țilam lăsat mai sus, eu sper că aceste informați te vor ajuta.

| FlorinFRN explică (pentru MarioDraghi):

Tot nu pot sa le sterg, dau click pe un update si nu imi arata uninstall. Dar am putut sa opresc sa se faca updateuri intruna. Multumesc!

| MarioDraghi a răspuns (pentru FlorinFRN):

Dai la istoric actualizări și te va trimite, in control panel să le dezinstalezi.

| FlorinFRN explică (pentru MarioDraghi):

Pai eram in control panel si nu vrea sa le dezintaleze, Toate update-urile puteau fi dezintalate, dar cele cu KB3200970, KBblablabla etc... nu merge sa le dezintalez, nici cu cmd-ul nu merge.