| Unicorni26 a întrebat:

Am câteva intrebari despre Sims 4!
1. Dacă iti cumperi The Sims 4, în loc sa-l instalezi de pe internet, care sunt avantajele?
2. Când iti instalezi haine, coafuri etc. de pe internet de cele mai multe ori ele vin cu viruși, indiferent de site.
Dacă iti cumperi jocul au ei o secțiune speciala în care iti poti descarca hainele și toate lucrurile pe care le găsești pe internet doar ca originale (adică super sigure si fără viruși) sau trebuie sa ti le iei tot de pe internet?
Sper ca are logica ce am încercat sa spun.

Răspuns Câştigător
| Helaw22 a răspuns:

O sa ti spun pe scurt:

1. Cred ca singurul avantaj e faptul ca (daca il iei de pe net poti lua cel mai probabil viruși) nu iei virusi. Dar trebuie sa dai bani si asta e naspa. Un CD cu Sims 4 piate ajunge pana la 200 lei sad

2.Probabil vin cu virusi dar eu iau haine de pe TheSimsResource (TSR) si vad ca nu are virusi.

3. Nu cred ca au fiindca ei doresc ca in calitate de developer sa ai orice din joc la dispozitie. Acum nu stiu daca TSR e original. Adk nu stiu daca developerii lui Tsr si a Simsului 4 sunt aceeasi, dar iti recomand cu placere acest "magazin" de haine. Plus ca este gratuit si il poti cauta cu usurinta pe Google.

In calitate de jucatoare The Sims 4, vreau sa iti spun ca aproape 80%-90% din ce am spus e adv?

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns (pentru Helaw22):

Am o intrebare:Ca sa joci add-onul Get to work in Sims 4 trebuie sa te conectezi, merge doar multiplayer sau ceva de genul? Ca mie imi zice sa ma conectez, dau sa ma conectez si esueaza.Cum pot juca in mod-ul offline add-onul Get to work? Merge? Mersi.

| Unicorni26 explică (pentru Helaw22):

Pana acum nu l-am cumpărat, l-am avut instalat de pe ceva site-uri cu toate modurile pe un laptop. Si l-am virusat foarte tare.
Însă vreau sa mi cumpăr un calculator care costa destul de mult și n-as vrea sa-l virusez.
Am încercat si Tsr
Poate virușii au fost de la faptul ca n am cumpărat jocul si l am instalat de undeva sau pentru ca mai erau si alte site uri de unde decaracm haine.
Am mai auzit ca Tsr este cel mai sigur si sper ca asa sa fie!
Multumesc mult!

| Unicorni26 explică (pentru AvalohAlyn):

Si jocul instalat de undeva sau cumpărat?

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Unicorni26):

Instalat de pe net.

| Unicorni26 explică (pentru AvalohAlyn):

Atunci nu te poti conecta online.
Doar daca-l ai cumpărat.
Ca nici la mine Nu mergea.

| AvalohAlyn a răspuns (pentru Unicorni26):

Si nu merge sa joc get to workul deci? Caci l-am instalat, tot de pe net.
Tu puteai fii medic sau alta meserie in Sims daca nu aveai jocul cumparat ci luat de pe net?

| Unicorni26 explică (pentru AvalohAlyn):

N am încercat niciodată.
Eu ma axam mai mult pe construit case și la urma voiam să las chestiile astea, dar intre timp mi s-a stricat laptopul. :/
Mna. Știu doar ca nu te poti conecta la comunitatea aia online dacă nu-l ai cumparat sau cel putin asa mi s-a întâmplat mie.