| Andrei_Bosinceanu_1997 a întrebat:

Am o intrebare! As dori sa joc Pes 2014 si fifa 13 si nu stiu daca imi merg leptopul meu are sistemul urmator : Pentium dual core 2.4 / 6gb ram si placa video Intel Hd Graphic family 5000 mobile de 1, 5 gb. Va rog sa imi spuneti. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Nu depinde numai de ce vezi tu acolo. Alea sunt date teoretice, in practica PC-ul tau nu zburda chiar asa... Daca ai un windows clean, original si nevirusat, o sa-ti mearga ok. Daca ai virusi si alte prostii care iti ingreuneaza sistemul de operare... nu mai e chiar asa.

7 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

S-ar putea sa ai o sansa cu setarile pe low.

| Andrei_Bosinceanu_1997 explică (pentru Ineys):

Fara suparare dar joc fifa 12 pe low si se vede hd si se misca incredibil de bine iar eu am verificat pe un site gabe debate si mi-a zis ca pot rula pe mediu/high cu cerintele de mai sus si mi-a aratat ca peste 75%

| Ineys a răspuns (pentru Andrei_Bosinceanu_1997):

Ce joc ai verificat, FIFA 12 sau FIFA 13/ PES 2014?

| Andrei_Bosinceanu_1997 explică (pentru Ineys):

Fifa 13 si pes 2014 pe game debate! Si imi da mediu/high

| Iulian2507 a răspuns:

Iti ruleaza pe medium cu o rezolutie mai mica in 50 fps in ambele jocuri (poate 40fps in fifa)

| Andrei_Bosinceanu_1997 explică (pentru Iulian2507):

Rulez pe dimensiunea monitorului 1600x900

| Andrei_Bosinceanu_1997 explică (pentru Ineys):

Am windowws 8.1

| Ineys a răspuns (pentru Andrei_Bosinceanu_1997):

Nu depinde numai de ce vezi tu acolo. Alea sunt date teoretice, in practica PC-ul tau nu zburda chiar asa... Daca ai un windows clean, original si nevirusat, o sa-ti mearga ok. Daca ai virusi si alte prostii care iti ingreuneaza sistemul de operare... nu mai e chiar asa.