| Gradinaru_Radu_1990 a întrebat:

Am o problema cu computerul... de fiecare data dupa ce imi deschid computerul si stau pe el aprox. 20-30 min mi se reseteaza si se blocheaza. ca sa il deblochez trebuie sa ii dau reset din nou... si computerul tot imi face asa! HELP!

Răspuns Câştigător
| MariusZap a răspuns:

Ouch...Wow.Nu stiam.Um...Am avut de curand problema si am rezolvat-o.Vezi daca cablurile sunt bine puse.Deschide carcasa computerului si vezi daca e miscata sau putin iesita placa video.Mie imi era putin iesita si mi se restarta. Apoi am scos-o si am pus-o la loc si a fost totul bine big grin. Daca nici asa incearca sa faci rost de niste ventilatoare suplimentare.

6 răspunsuri:
| MariusZap a răspuns:

Am avut si eu problema asta acum 3 ani.Cand folosesti pc-ul daca se incalzeste foarte foarte tare inseamna ca sursa ta e de vina.Incearca sa o cureti si sa faci o curatenie in pc.Risti sa ti se arda sursa! Eu am patit-o in ziua de craciun.Incearca sa contactezi o cunostinta care se pricepe la pc-uri si sa iti recomande o sursa buna sau du-ti pc-ul la un service.Nu o sa te coste mult

| Gradinaru_Radu_1990 explică (pentru MariusZap):

L-am curatat si tot face asa... cineva mi-a spus sa imi schimb hardul k e posibil sa fie o problema cu windows-ul

| MariusZap a răspuns (pentru Gradinaru_Radu_1990):

E posibil.Iti sugerez sa iti lasi pc-ul la "naftalina" o vreme si intereseaza-te de unul nou daca iti permiti financiar.

| Gradinaru_Radu_1990 explică (pentru MariusZap):

Pc-ul e overpower! are placa video nVIDIA geforce titan si procesor de 4.40 ghz!

| Gradinaru_Radu_1990 explică (pentru MariusZap):

Eu ma uit la procesor ca am vazut ca se incalzeste al dracului... Unele ventilatoare merg foarte incet... cum as putea sa le fac sa mearga mult mai repede?

| Gradinaru_Radu_1990 explică (pentru MariusZap):

Ms de sfat chiar merge acum. dar am o problema mai mare. Cand deschid net-ul prin router-ul meu wireless PC incepe sa mearga foarte greu!

| MariusZap a răspuns (pentru Gradinaru_Radu_1990):

Ouch...Wow.Nu stiam.Um...Am avut de curand problema si am rezolvat-o.Vezi daca cablurile sunt bine puse.Deschide carcasa computerului si vezi daca e miscata sau putin iesita placa video.Mie imi era putin iesita si mi se restarta. Apoi am scos-o si am pus-o la loc si a fost totul bine big grin. Daca nici asa incearca sa faci rost de niste ventilatoare suplimentare.