| george9510 a întrebat:

Am o problema cu pc.Intru intr-un joc si ma joc vreo 5-10 min iar apoi freeze cu black screen si face si un sunet ciudat in boxe pana il inchid daca ii dau restart nu merge doar nu se mai aude acwel sunet dar ramane black screen trebuie inchis manual. Dupa ce il deschid din nou totul merge perfect.Am incercat o multime de chestii.L-am dus si la un service si am dat si banii degeaba la ei nu s-a resetat deloc.Am incercat sa duc calculatorul la altcineva se reseteaza,banuiesc ca este placa video deoarece daca bag alta in loc nu se mai reseteaza, dar daca o bag pe a mea in alt calculator nu se reseteaza, numai la mine in calculator se reseteaza.Adica nu se reseteaza da freeze... Daca duc placa video la garantie problema e ca nu vor gasi nici o problema pentru ca am spus mai sus daca o bag in alt pc nu da freeze..Nu mai stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| LanGooP a răspuns:

Dragul meu prieten, aceeasi problema o am si eu la acest calculator. Stii despre ce este vorba? Este vorba despre un conflict intre placa video si placa de baza. As fi schimbat si eu placa video, dar este integrata in placa de baza, si este de 100 de ori mai greu. Sper ca te-am ajutat happy

| george9510 explică (pentru LanGooP):

Multumesc pentru raspuns dar nu am sa-ti dau funda am descoperit care era problema era de la sursa trebuia schimbata.