| ralucutzica a întrebat:

As dori sa instalez windows 7 (din nou) pe un laptop care are urmatoarele este Compaq si are 2GB.Problema este urmatoarea.Cand ajung la etapa de foramatarea partitiilor, la prima partitie acolo cand dau new adica la partitia C nu stiu cat sa scriu casa fie destul de multi GB sa imi ajunga adica sa nu fie prea putin.Si as vrea sa imi mai spuneti cat sa scriu la partitia D unde o sa pun jocuri etc.Va rog doar cine se pricepe.Nu vreau sa imi dati id de mess sau mai stiu eu ce. FundaVOT.

Răspuns Câştigător
| fynut a răspuns:

Raluca 25000 nu 2500 in caz de vrei sa faci cum zice iulian in caz de vrei sa faci cum iti zic eu pui 50000 pe C si restul pe D in caz de vrei 3 partitii pune tot 50000 pe C sa ai si 47000 pe unu si 47000 pe celalalt

8 răspunsuri:
| fynut a răspuns (pentru ralucutzica):

Cam mic acum depinde daca vrei poti sa faci jumate jumate daca vrei sa faci doar 2 partitii in caz de vrei sa ai mai mult pe partitia D pune un 50 de GB pe c si restul pe D

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru ralucutzica):

Scrie la partitia C 25 gb.
La partitia D pune 75 gb
La partitia E 46 gb.
Instaleaza jocurile in partitia D, iar in paritia E descarci installer-urile de la jocuri programe etc.

| ralucutzica explică (pentru IulianDornianu61):

Adica la partitia C 2500? si tot asa?

| fynut a răspuns (pentru IulianDornianu61):

Iulian daca pune doar 25 gb pe C dupa ce reinstaleaza windowsu ce ai mai ramane pe partita C? daca mai instaleaza si veo 2-3 jocuri gata partitia C e FULL

| fynut a răspuns (pentru fynut):

Daca stii sa instalezi jocurile pe partitia D si sa nu uiti sa faci asta mereu urmeaza ce ti-a zis iulian

| IulianDornianu61 a răspuns (pentru fynut):

Nu in partitia C se instaleaza jocurile. Asta e ceva ce poate fi modificat. De exemplu cand instalezi un nfs, iti spune daca doresti sa modifici destinatia folderului din C in D sa zic eu.

| fynut a răspuns (pentru ralucutzica):

Raluca 25000 nu 2500 in caz de vrei sa faci cum zice iulian in caz de vrei sa faci cum iti zic eu pui 50000 pe C si restul pe D in caz de vrei 3 partitii pune tot 50000 pe C sa ai si 47000 pe unu si 47000 pe celalalt

| fynut a răspuns:

Pai de cat ai HDD?