| vargaemanuel09 a întrebat:

As vrea sa-mi iau o consola pentru jocuri(PS2 PS3 XBOX)dar nu prea stiu care ar fi mai buna.Asta a fost prima intrebare(intr-un fel). A doua intrebare este daca am nevoie de ceva special pentru a ma juca pe consola(tot ce am eu este un simplu televizor), am nevoie de plasma? sau de alte aparate?(in plus am laptop hd). A treia intrebare, si ultima este daca descarc un joc pentru xbox, de exemplu si il pun pe un DVD, o sa-mi mearga pe xbox?(am dat un exemplu, e valabil si pentru alte console). O rice raspuns mi-ar fi de ajutoe, si nu va temeti, sunt corect in privinta fundei.

(daca sunt prea multe intrebari si asta va opreste din a mai raspunde la intrebare, puteti raspunde si la una singura, numai sa raspundeti)

1 răspuns:
| TheAlexCrt a răspuns:

Eu zic sa-ti iei PS3.Iti zic de ce. Cand eram mic imi doream Xbox360, dar parintii nu mi-au luat, asa ca am ramas la Pc.PS3 e la fel ca Xbox-ul, doar ca are jocuri exclusive pentu Ps3 adica The last of us,Beyond two souls si multe altele.

Ai nevoie de un TV,dar de asta mai nou,la care poti conecta Laptop-ul de exemplu cu HDMI sau Pc -ul cu cablu RGB. Atat,daca poti sa faci asta, e bun pentru consola, dar daca e vechi si nu poti, mai bine nu mai iei consola.

Trebuie sa modezi consola.Nu recoman asta, pentru ca jocurile de Ps3 sunt mult mai ieftine decat cele de Xbox si cele de Pc.Sa nu iei la mana a doua, pentru ca a fost folosit codul si degeaba le iei. Urmeaza tutoriale pentru modare, dar e riscant, daca intelegi.

Eu sper sa te fi ajutat! Tine-ma la curent. Vreau funda, pentru ca vreau sa ajung senior la TPU si m-ai ajuta foarte mult.