| NissanNavara a întrebat:

am o problema cu daemon tools. nu pot crea dispozitiv virtual. cand dau creeaza dispozitiv virtual DT imi zice ca am atins numarul maxim de dispozitive virtuale. ce pot face? cum le sterg? cum rezolv situatia sa pot creea un dispozitiv DT? funda!

9 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Deschide My Computer si sterge discurile care le-ai creat cu deamon tools, se gasesc putin mai jos de discurile C, D... intro sectiune separata.

| NissanNavara explică (pentru VladGH):

Nu se gasesc! am doar local disc C, local disc D si local disc E
atata tot
!

| VladGH a răspuns (pentru NissanNavara):

Poate programul Daemon tools este free si are o limita? La urma urmeii dezinstaleazal stergel din calculator si descarca-l inca odata.

| NissanNavara explică (pentru VladGH):

Am facut si treaba aceasta si tot degeaba! dar acum am observat ca, calculatorul meu nu mai citeste nici CD-urile lui originale...

| VladGH a răspuns (pentru NissanNavara):

Start/Control panel/system/hardware/DVD-CD rom drivers
vezi daca apare instalat
pentru siguranta da un click dreapta "Scan for harware changes" restart system

| NissanNavara explică (pentru VladGH):

Imi dai un nr de tel sau id de mess te rog? nu reusesc!

| VladGH a răspuns (pentru NissanNavara):

Nu sunt in Romania si nu ma folosesc de mess. Ce nu reusesti? nu ai inteles ce ti-am scris? Scriemi in privat ce te intereseaza

| wasilika24 a răspuns:

Intri in daemon tools si de acolo stergi discul virtual il selectezi si apesi DELETE

| NissanNavara explică (pentru wasilika24):

Pai nu am nici un disc virtual in daemon tools