| tudor18 a întrebat:

Buna am un calculator de 4 ani si acum 2 ani imi mergeau perfect jocurile dar de un timp in coace nu-mi merge de loc. Nu prea ma descurc dar vreau sa stiu ce sa fac sa-mi mearga dau un ex: call of duty 4 imi mergea perfect il am original iar acum de vreau samil instalez il instalez nu-i nici o problema dar cand intru in el ma joc un pic si mi se blocheaza. Oare de ce?

5 răspunsuri:
| Simple_1750 a răspuns:

Vezi daca ai destul spatiu liber pentru ca daca nu ai iti blocheaza jocul,Iti recomand un program de fragmentare rar RamRush,il gasesti free pe goolge, ramii sunt foare importanti pentru un joc mare, daca nu merge nici asa dai un scan sa vezi poate ai virusi sau reformateaza calculatorul.

| tudor18 explică (pentru Simple_1750):

Si cu RamRush ce trebuie sa fac?

| Simple_1750 a răspuns (pentru tudor18):

RamRush iti fragmenteaza ramii automat, astfel daca un calc. este suprasolicitat, el il reauduce la un nivel de rami optim.Valon are o teorie foarte buna nu m-am gandit la asta, incerca sa cureti ventilatorul cu un aspirator sau ceva.Ventilatorul se supra incarca daca nu mai isi desfasoara treaba normal, supraincarcarea ventilatorului poate fi provocat de diferite cauze.

| Valon a răspuns:

Se blocheaza fiindca ventilatorul e supra incarcat iar probabil procesorul si ventilatorul trebuie schimbate

| tudor18 explică (pentru Valon):

Nu inteleg cum e ventilatorul supraa incarcat?