| anonim_4396 a întrebat:

La Metin2Ro am lvl 35 razboinic pe corp, am rib+9 pm 30 cu pietre+3 si platosa mortala +7 si nu rezist deloc la orci in comparatie cu ceilalti care au arme mai slabe decat mine si pot lupta bine cu orcii. Vreau sa-mi spuneti ce pot sa fac.

4 răspunsuri:
| nda a răspuns:

Depinde cat pv ai, la 35 ar trebui sa ai vreo 8-9k. Daca tot nu rezisti fa-ti un buff cu m1 binecuvantarea si toate punctele de status puse pe int ca sa il iei cu tine la crescut.
Ribu il folosesti doar daca ai cal armat, daca bati de jos ai nevoie de un fms. Si cumpara-ti un scut si un coif cu 20% orci. face minuni. happy
Cum spune si Ichant, depinde si punctele de status... trebuie sa pui 2str 1vit sau sa cauti tu un echilibru.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru nda):

2 vit și 1 str*
Este războinic corp deci are nevoie de apărare nu de atac.

| nda a răspuns (pentru єχcєєℓ):

Aici depinde si de iteme, daca ai iteme bune sau iteme cu 1.5k pv rezisti si daca pui 3str 1vit, crede-ma ca am incercat. Degeaba are aura daca da maxim 400 pe hit ca nu e de-ajuns, d-aia i-am zis sa-si cumpere un scut si coif cu 20orci.

| Ichnat a răspuns:

Depinde cum ai bagat punctele la status... trebuia sa bagiii multe la viata