| biancatwt7 a întrebat:

o intrebare pentru cei care se pricep la calculatoare. Imi tot apare o casuta neagra si imi scrie""program too big to fix in memory" sau ceva de genul....si se blocheaza si apoi isi da restart. Eu nu ma pricep si de aceea va rog sa ma ajutati cine stie. Multumec frumos, dau fundita.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Asta iti spune -> Programul este prea mare pentru a încăpea în memoria RAM!
Aici ai detalii
http://tiny.cc/bv5n1w
In principiu trebuie sa inchizi din Task Manager procesele nefolositoare! Poate fi chiar si un virus printre procesele tale care iti consuma din memoria RAM. Nu stiu ce memorie Ram ai, ca sa imi pot da cu parerea mai departe!