| MegaLun a întrebat:

Buna TPU calculatorul mi se blocheaza mereu si nu se mai deblocheaza ii dau restart si imi apare problem window ce sa fac nu ma pricep la calculatoare si am scris de vreo doua ori mesaju asta dar mi s-a blocat.

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca reusesti, descarca utilitarul Combofix si pune-l la o scanare sa vezi daca nu cumva aceste blocari ale PC-ului sunt de la virusi. Daca nu reusesti sa descarci programul, deschide PC-ul in Safe Mode With Networking si il descarci asa. Poti rula combofix si in Safe Mode. Dupa ce ai terminat scanarea cu Combofix, descarca si Dr. WebCureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=en si lasa-l sa scaneze full (ori daca nu vrei cu asta, descraci malwarebytes anti-malware).
O alta solutie ar fi sa desfaci unitatea si sa o cureti putin de praf (poti baga aspiratorul dar sa fii foarte atent cum il aspiri). Verifica si Pasta termoreductoare daca mai ai, daca nu, mergi cumperi un tub si pui pasta pe procesor.

| robert35 a răspuns:

Instaleaza-ti alt windows

| MegaLun explică (pentru robert35):

Cum? nu ma pricep la calculatoare an window xp

| RAY a răspuns:

Memorie full in c, virusi, windows pirat, ai anti virus care isi incarca prea mult memoria

| MegaLun explică (pentru RAY):

Am memorie multa