| RoRares a întrebat:

Recunosc ca sunt cam gras ( am 10 ani si 46 kg)
Imi puteti da niste exerciti
-cate?
-la ce ora?
-si dupa cat timp sa mananc
Va rog frumos ajutat-ma Funda!
Help!

Răspuns Câştigător
| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Buna!
Cel mai bun exercitiu pentru a scapa de kg in plus este sa alergi.Cred ca 30 de minute pe zi sunt suficiente.Sau mai bine poti alerga 20 de minute dimineata si 20 seara.(Nu conteaza ora) Si in legatura cu mancarea cred ca ar trebui sa mananci mai sanatos.Presupun ca mananci mult de la fast-food si de la Mec. Ar trebui sa ai o dieta bine stabilita si sa incerci sa mananci fructe si legume happy Fundita? puppy dog eyes

| RoRares explică (pentru Alexandra_Aly_1997):

De fapt, eu nu mananc deloc de la Fast-Food.
E ceva genetic de la tata si nu mai vreau sa arat asa crying

8 răspunsuri:
| Florian000 a răspuns:

.

| RoRares explică (pentru Florian000):

?

| Florian000 a răspuns (pentru RoRares):

Am vrut sa pun la din astea ca tu nu ai pus la categoria corecta big grin tongue

| RoRares explică (pentru Florian000):

Aici sunt mai multi care viziteaza aceasta categoriebig grin tongue

| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Eu zic ca ar fi bine sa te pui pe alergathappy si sa faci 70-100 de abdomene...

| Alexandra_Aly_1997 a răspuns:

Nici daca este genetic nu e o problema. Trebuie sa alergi cam 30-40 de minute pe zi.Sigur o sa scapi de kg. Si sa ti dieta. Ceva fructe si legume si mai putine grasimi.Si foarte bine ca nu mananci la fast-food. Poti incerca sa nu mananci:ciocolata, gogosi, cipsuri si produse de patiserie.Cu o dieta echilibrata si cu sport o sa scapi de kg in plus. Fundita?

| RoRares explică:

Inainte sa fac exercitii si ture de alergat, trebuie sa-mi fac incalzirea nu?