| alexy19a a întrebat:

Buna TPU am o întrebare serioasă si rog doar pe cei care ştiu să răspundă.
Am instalat windows 7 pe pc-ul meu. În aceea seară mi-a mers totul perfect nu am ce să zic, dar terroarea a fost a 2-a zi dimineaţă. Am deschis calculatorul, mi-a aparut tot negru şi am dat rr. A apărut imaginea normal iarăşi tot, şi a mers cam 2-3 minute după care iarăşi a devenit negru şi acum îmi apare doar atât: Când se deschide doar dacă apăs DEL şi intru în BIOS ei bine. Acolo se vede. Dar în rest se vede totul negru.
Am uitat să menţionez că nu am pus drivere.
Dau FUNDOI şi VOOT Cui îmi spune ce trebuie să fac.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce zice și neluL: http://www.tpu.ro/utilizator/alqkb
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Insalezi aida64 si aduci aici toate datele despre ram, cpu, gpu
Prima data instaleaza-ti driverele pentru northbridge!
Si poate ne zici si noua cum se numeste sursa ta!
Sunt mii de probleme combinate care pot da erori.

| tr3ig a răspuns:

E complicata treaba, cand ai instalat winu? l-ai mai instalat vreodata pe vreun calc winu asta? ce calc ai? ce configuratie? poate nu il suporta, ce placa video ai? ai instal driverele? la ea?

| alexy19a explică (pentru tr3ig):

Bă ţi-am zi că am uitat de drivere. Şi nu stiu ultima dată când l-am desfacut să îl curăţ nu m-am uitat. Win ala l-am instalat acum 1 săpt şi a doua nu mai mergea.