| Vio199 a întrebat:

am o problema: i-am facut unei prietene un id, si ea a vrut sa-si schimbe parola si a tastat cv gresit si acum nu mai poate intra pe mess, inca e online pe facebook la care are aceeasi parola, ajuta cu cv? Cum sa isi recapete parola, in afara de intrebarile alea cu "favorite uncle/teacher" ca nu mai tin minte de cand i-am facut id-ul ce i-am scris acolo la intrebarile de siguranta. FUNDAA

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Bună!
Dacă ai setat alternativ o adresă de e-mail atunci poți trimite un link cu resetarea către acea adresă, sau dacă ai pus un număr de telefon.
Astea sunt celelalte opțiuni pe care le găsești pe lângă recuperarea pe bază de întrebări.
https://edit.yahoo.com/......ps?/forgot
Dacă nu funcționează atunci încearcă toate combinațiile posibile pentru a te loga, tu sau prietena ta. Însă n-are rost să te chinui dacă nu ai ceva important pe acest ID, la Facebook poți schimba e-mailul de aici https://www.facebook.com/settings?tab=account§ion=email&view