| 7Roby7 a întrebat:

Am o problema si, chiar daca o sa sune foarte ciudat, va rog sa luati aceasta problema cu seriozitate.
Joc de un timp League Of Legends si am inceput sa cred ca isi bate joc de mine intreg jocul, atat jucatorii, cat si stafful.
Sa va povestesc. Intr-o zi, pe cand campionul Twisted Fate era necunoscut, m-a uitam sa vad ce campioni mai sunt si l-am gasit pe acesta, asa ca l-am cumparat.
Am inceput sa joc cu el un timp, am inceput sa ma joc destul de bine chiar, pana intr-o zi, cand a inceput toata lumea sa il cumpere. De atunci, nu era aproape nicio runda in care sa nu il am ca adversar pe Twisted Fate sau o runda in care sa nu trebuiasca sa il aleg intr-o miime de secunda, asta daca voiam sa joc cu el si daca nu voiam sa il ia altcineva.
Saturat de toate acestea, m-am indreptat spre un campion mai scump, desi mult mai cunoscut, totusi mai scump, ca sa nu il poata lua tot nestiutorul de LoL, l-am cumparat pe Lucian.
Am jucat cu el vreo 2 ore si ce sa vezi, gasesc topicul in care un admin imi spune ca, printre acei campioni gratis care se dau saptamanal ca sa ii incerci, se gaseau si Lucian, si Twisted Fate. Va dati seama ca din nou am intampinat aceeasi problema ca inainte, dar acum mai rau.
Nu aveam de gand sa astept o saptamana intreaga cu chestia asta, asa ca am muncit din greu pana Duminica sa am destui bani pentru un nou campion scump, dar de data asta necunoscut, Lulu. Acest campion, chiar daca spunea ca e de suport, daca ii cumparam itemele potrvite pentru putere si puterea abilitatilor putea deveni foarte puternica.
Am jucat eu pe Lulu cat am jucat, au trecut 2 zile, si a urmat sa vina alti campioni gratis, caci a trecut o saptamana de la ultimii. Cred ca va dati seama ce s-a intamplat, pentru ca perioada asta se intampla si acum si puteti vedea si voi, Lulu este gratis!
Nu mai stiu ce sa fac, parca jocul este atent la campionii care ii aleg si ii da gratis pentru o perioada ca sa poata juca toti cu ei si eu sa nu am nici cum un campion propriu.
Nu zic ca am probleme daca si ceilalti joaca uneori cu ei, dar nici chiar asa, acum de fiecare data cand intru cu Lulu (zic de perioada de acum) pe o runda incep toti sa ma faca noob ca de ce nu-mi iau itemele alea prafe de la recommended(ca pentru Lulu la recommended i-a dat iteme foarte prafe) si ca de ce nu stau ca un momau si il ajut pe alalalt ca un suport de 2 bani sa omoare pe toti iar eu sa raman cu 0. Plus ca e enervant sa ai de aproape fiecare data un inamic cu acelasi campion.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| RocKzZ a răspuns:

Fii atent. Cauta pe google Lol Free Week Champs. O sa gasesti si o sa te uiti si in urmatoarele saptamani ce campioni sunt gratis. Si iti cumperi unu care nu este in urmatoarele saptamani free. In plus daca toti joaca cu cei Free ( ex : tu joci Lulu iar pentru ca e free acum joaca toti) oricum o sa joace doar 1 saptamana dupa care nu prea o sa mai fie playeri care joaca cu Lulu. Daca vrei un campion bun care nu prea e jucat incearc-o pe Akali este asasin AP si faci o gramada de killuri cu ea. happy

| mickeyMT a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva: Totul este temporar. Campionii care sunt la free, sunt RANDOM PICK, deci nimeni nu influenteaza cu nimic alegera. Cei de la Riot, prin campionii free, incearca sa mentina o balanta intre 1-2 ADC, 1-2 suport, cativa campioni tank, cativa mage, si cativa jungleri. Asa ca nimeni, nu cred ca isi bate joc de tine. Un sfat!: De fiecare data cand un campion nou se lanseaza, pretul lui este 7800ip pentru 1 saptamana. Ei bine, dupa aceasta saptamana, pretul scade la 6300, si acesta intra automat la urmatorul rand de campioni free, pentru ca toti sa-l incerce, deoarece nu toti playeri au conturi pe serverul de teste.
Cat despre treaba cu alegerea de campioni, spun acelasi lucru: Totul este temporar si nimic organizat! O sa gasesti zile cand nimeni nu o sa ia campionii tai preferati, si vei putea sa joci linistit cu ei.
Deasemenea, este adevarat ca exista multi playeri care cred ca daca Lulu sau Tresh sunt ca prioritate support, trebuie jucati asa. Total gresit, deoarece in anumite situatii poti sa joci Carry cu ei, asa ca nu ii baga in seama, si fa-ti tu jocul tau.