| 1310ady a întrebat:

Am o problema vreau sa ard un windows pe cd cu power iso, cand dau burn imi da o eroare (Media detect failed, or no media in the driver). Cum pot rezolva asta? P.S.: Am incercat alte windows-uri si totasa apare!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Inearca alt program gen ashampoo burning studio.

| mickeyMT a răspuns:

Pai depinde de windows frate(Windows xp are si 600mb --> intra pe CD). De ex: Windows 7 are 3.5 gb si nu intra pe CD, dar intra pe DVD.
Trebuie ca DVD-ul sa fie gol si inainte de a-i da burn sa selectezi unitatea optica corespunzatoare(poate ai doua).
Dupa eroare asta se intelege: Nu ai selectat unitatea optica corespunzatoare SAU, dvd-ul nu e gol SAU dvd-rw e stricat.
Daca nu te descurci, cauta un alt tutorial.
P.S. : Power Iso e foarte bun burner pentru windows-urile in format "windows.iso".