| M1R3L a întrebat:

Ce trebuie sa aiba un laptop ca sa imi mearga bine jocurile pe el?

Procesor mare?
Rami multi?
Placa video mare?
Dau

Răspuns Câştigător
| XNX a răspuns:

Depinde de joc.
Fiecare joc are cerintele lui.
Daca vrei jocuri noi 2011, 2012 iti trebuie RAM 2GB+, Procesor 3. 0 gHz etc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru laptop e mai dificil sa modifici ceva prin el(eu asa stiu). Da, pentru rularea normala a unui joc ai nevoie de toate aceste componente cat mai performante.
Ramii sunt suficienti 4 GB
Procesor(la procesor depinde de ce buget dispui) ar fi in regula un Quad Core de la Intel (de la i5 in sus pentru performante frumoase)
Placa video(tot de buget depinde) de un 1GB e de ajuns pentru moment.
Noroc.

| UrBaN99 a răspuns:

Ca sa-ti mearga jocu'l bine incerca sa maresti placa video sa-ti mearga cu viteza:tongue BAFTA