| M1R3L a întrebat:

Ce trebuie sa aiba un laptop ca sa mearga pe el toate jocurile noi pana in 2012?

Procesor mare?
Placa video mare?
Rami multi?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu se emrge pe ideea de mult si bine. Spre ex la palca vidoe, fie ca ai un gb, fe ca ai 512 mb, fie ca ai 100 gb, nu te ajuta cu nimic daca ea e slaba. Vrei un ajutor, sa alegi ceva anume, nu ezita, doar zi.

| laptopnews a răspuns:

Nu trebuie sa fie neaparat mari, cat sa fie de ultima generatie! Sa fie un laptop dedicat gaming-ului, cu minim 4GB RAM, video dedicat si procesor puternic. Poti sa mai astepti putin si se va lansa noua serie de laptop-uri de gaming de la Asus. Le recomandam pe acelea. Succes!

| thecakeisalie a răspuns:

In general jocurile cer placa video mai mult, dar trebuie sa ai si un procesor si ram pe masura. Cu un procesor Intel i5, o placa video de 1gb (geforce gt430 de exemplu)si 4gb ram ddr3 poti rula 90% din jocurile actuale. Bafta!

| TupacShakur a răspuns:

Pe u laptop nu poti sa inlocuiesti chiar toate piesele, doar rami si hard diskul asa ca placa video mai rar poti sa o inlocuiesti.
cum a spus si buldog daca ai multi bani ia-ti un Alienware.
duce toate jocurile.

| buldog a răspuns:

Eu cred ca ar fi ideal ceva de genu: procesor de 2. 5-2. 6 GH, Placa video de 1-4 GB si peste 4 GB Rami. Daca vrei ceva de vreo 2000 lei, gasesti asa: Procesor 2. 4 GH, 4GB rami, placa de 1GB, ceea ce eu cred ca e mai mult decat suficient. Daca vrei ceva mai scump, te sfatuiesc sa ai grija la raportul procesor-placa video.
Iar daca esti plin de bani, Alienware :))! http://www.emag.ro/......-271964434