| sebi1dinei a întrebat:

Buna TPU; e posibil sa se arda placa de retea integrata in placa de baza fara ca placa de baza sa pateasca ceva? Daca placa integrata este arsa pot conecta alta la aceeasi placa de baza? stiu ca pare o intrebare stupida, dar nu prea ma pricep la asta.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Daca se arde cea integrata sigur ca poti pune alta placa de retea
Ceva ok cu 30 lei e TP-Link TG-3269
Are viteza de transfer 10/100/1000
http://www.pcgarage.ro/placi-de-retea/tp-link/tg-3269/

| sebi1dinei explică (pentru Me2):

Multumesc pentru raspuns. Exact la aceeasi placa ma gandeam si eu.
Mai am o problema cu coolerul de la procesor(CPU Pentium 4 3.0 Gh), imi poti recomanda, te rog, unul tot de pe pcgarage sub 50 lei care sa aiba 4 pini?
Coolerul are si pasta termoconductoare inclusa?

| Me2 a răspuns (pentru sebi1dinei):

Eu ti'as sugera sa faci un efort de 10 lei, cred ca e posibil pentru un cooler bun
, si da acesta vine cu pasta preaplicata pe cooler
http://www.pcgarage.ro/coolere/deepcool/iceedge-mini-fs/
PS: Sa nu uiti sa cureti pasta actuala de pe procesor cu alcool medicinal (sau cum spunem noi, spirt) si betisoare de urechi, eu asa il curat pe al meu
Zi faina :)

3 răspunsuri:
| Rockefeller a răspuns:

Daca se arde placa de retea integrata placa de baza nu are nimic
da poti cumpara alta placa de retea, gasesti la orice shop It cu 20 lei!