| Mariusmihaiboloca a întrebat:

Bună tuturor!
Întrebarea mea de astazi este următoarea:

Care este cel mai bun furnizor de Internet din România.
Aş vrea să aud şi ce furnizori detineti dumneavoastră!

Vă aştept cu răspunsurile!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

RDS, desigur. Smecheria e ca de multe ori unde se plange lumea de ei e vorba de foste retele de cartier pe care le-au preluat si inca mai trebuie sa aduca infrastructura "la zi". Depinde acum si ce net ai avut/vrei sa ai. Gandeste-te ca eu am 100 de megi de vreo 12 ani, inca de cand a ajuns reteaua de cartier la mine. Care retea a fost preluata de Airbites, care Airbites au fost preluati de RDS. Acum am tot 100 de megi fiindca efectiv nu am ce face cu mai mult si oricum routeru' e idiot si imi duce maxim vreo 65 mbps. Pe de alta parte, e avantajul orasului mare/locatiei fara probleme, cum ziceam mai sus. Am si un abonament de telefon de 2 EUR/luna cu care imi fac treaba excelent. Cablu nu am, nu ma intereseaza, nu am TV, dar am auzit ca in ultima vreme au scos cateva canale si se cam ofusca lumea.

| ionut332 a răspuns:

UPC, eu ce-l putin am fost foarte multumit de ei.In 5 ani cat am avut abonament la ei mi-a picat netu doar de 2 ori. Acum sunt pe Akta fiindca m-am mutat si in zona asta nu este UPC.