| exTaNzEeBaLL a întrebat:

, intrebarea mea ar fi urmatoarea : As dori sa achizitionez un internet prin fibra optica (de mare viteza, nu conteaza firma), deoarece internetul meu prin Modem (Vodafone) este prea slab, dar. problema ar fi urmatoarea, am fost si la RDS, si la Romtelecom si la inca 2 firme de internet care beneficiaza de fibra optica si toate au avut un raspuns negativ deoarece eu stau la casa la departare cam 100M de oras si nimeni nu a vrut sa imi traga pana aici ca cica e distanta mare, si daca dumneavoastra ati sti cum as putea obtine internet prin fibra optica aici, am auzit ca exista nu stiu ce fel de Switcher care se monteaza pe stalpi si tragi din el, daca puteti sa-mi dati mai multe informati sau daca nu. sa imi spuneti de un Modem de internet mai bun pentru zona mea, mentionez ca eu locuiesc in Judetul Hunedoara, orasul Uricani.

Astept raspunsurile dumneavoastra, daca vor fi, iar cel mai bun va primi funda.

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai treaba este urmatoarea de ce nu va vom maimulte famili acolo si mergeti si faceti cerere acolo si sa vezi ca sunt obligati sa vina. Asa daca te duci doar tu singur e si cazu ca te respinge.

| SouLIce a răspuns:

100m nu este mult ar putea sa iti traga cablu pana la tine
Problema este ca nu vor
Mai incearca si pe la alti providerii