| Swalax a întrebat:

Buna ziua, folosesc Windows 10 (cumparat de la Microsoft) si am incercat sa-mi instalez niste jocuri, cum ar fi: GTA San Andreas si in momentul cand incerc sa instalez imi apare un mesaj care zice asa: "Aplicatia pe care incercati sa o instalati nu este o aplicatie verificata de Microsoft"

1 răspuns:
| Ronnix a răspuns:

Solutia este relativ simpla.

Acceseaza Start -> Setari -> Aplicatii si asigura-te ca este setat sa poti instala aplicatii de ORIUNDE. (vezi partea de sus)

Am atasat un screenshot, insa sistemul meu de operare este in engleza, sunt sigur ca te vei descurca: https://i.postimg.cc/FhryDNWj/Screenshot-2021-08-08-173153.png