| KenaSebi a întrebat:

Cand va iesi pe piata procesorul Ryzen 3? Credeti ca vor fi mai bune decat procesoarele i3 si vor fi la acelasi pret sau mai scumpe/ieftine?

Răspuns Câştigător
| XYZ02 a răspuns:

Ryzen 3 o sa apara in "Early 2nd half of this year"(cred ca peste cateva luni 2-3 daca e chiar "early" cum spun ei)
Cat despre performanta va fi mult peste un i3(in gaming va fi ca un R5 1400/1500x)
Pretul il ai in acest articol:http://wccftech.com/amd-ryzen-full-lineup-pricing-clock-speeds-leaked/

4 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Iti dai seama ca ryzen va rupe i3-ul,m-am documentat si procesoarele ryzen 3 pot ajunge sa fie cu 80% mai rapid decat un i3 si in plus ryzen 3 are 4core si 4threaduri deci clar ryzen 3

Răspuns utilizator avertizat
| alexboss2020 a răspuns (pentru KenaSebi):

Dar si in gaming, o sa vezi ca ryzen 3 va bate i3 in gaming asa cred eu

Răspuns utilizator avertizat