| Cojocaru_Ionut_1985 a întrebat:

Cerinte joc (pes 2013) :

Windows XP SP3, Vista SP2, 7;
Procesor Intel Pentium IV 2.4 GHz ori procesor asemanator;
1GB de RAM;
Placa video NVIDIA GeForce 6600 ori ATI Radeon x1300. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 128MB of VRAM; DirectX 9.0c.

Componente laptop :

Procesor AMD Athlon(tm) II Dual-Core M300
Memorie RAM DDR2 3GB

Hard Disk 320 GB
Placa Video ATI Radeon™ HD 4200 Graphics with up to 1919 MB of HyperMemory™ (256 MB of dedicated system memory, Up to 1663 MB of shared system memory)

As dori sa cumpar laptop-ul si as dori sa stiu daca pot juca jocul de mai sus! ca sa nu dau banii degeaba
va multumesc

6 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

Dă-mi un link cu site-ul de unde îți iei laptop-ul. Eu zice că are o placă video cam slăbuță, 256 mb? Și cam cât costă?

| Cojocaru_Ionut_1985 explică (pentru EdiT):

Este un laptop care are displayul spart si il da cu 400 lei, dar de procesor ce zici e bun?

| EdiT a răspuns (pentru Cojocaru_Ionut_1985):

Ce frecvență are?

| Cojocaru_Ionut_1985 explică (pentru EdiT):

2.o0

| EdiT a răspuns (pentru Cojocaru_Ionut_1985):

Nu știu dacă îți va merge, din cauza plăcii video. vEu am avut un ATI Radeon HD 4350 1GB și îl jucam la low, 800x600.
Procesor: QuadCore AMD Athlon II x4 ~2.8 GHz.
Ramii: 3 GB Ram DDR2. Deci placa video e slabuță.

| EdiT a răspuns (pentru EdiT):

Scuze...Mă gândeam la GTA 4. Oricum nici pes nu voi sunt sigur că-ți va merge.