| ellutza a întrebat:

Ceva merge foarte greu si nu-mi dau seama daca calculatorul, mozilla sau internetul. Calculatorul este nou de 2 saptamani cumparat (unitate pc). Am masurat viteza la net pe site si imi arata la download 25, 32 mbps si la upload 6, 11 mbps. e internet prin cablu de la upc. E bun asa?

2 răspunsuri:
| ceco a răspuns:

Vezi ca pe site-urile gen speedtest.net nu se măsoară viteza de download propriu zisa ci lățimea de banda, ca sa afli viteza trebuie sa împarți la 8 deci tu la download ai avea 3.1 mb/s.E posibil sa fi luat un virus, încearcă o scanare cu malwarebytes (e gratis)

| AlexAlx9696 a răspuns:

Ai putea incerca ce e in tutorialul asta, pe mine m-a ajutat considerabil "www.youtube.com/watch?v=dqwl1Wa2FyM "