| AdinaELA a întrebat:

De curand mi-am cumparat net mobil de la Romtelecom. Viteză download până la 3, 1 Mbps.Viteză upload până la 1, 8 Mbps. Este normal ca paginile de internet (pana si google) sa se incarca destul de greu si SOPCAST-ul sa nu se incarce de loc? Multumesc de raspuns!

3 răspunsuri:
| lumy5 a răspuns:

Buna, de obicei nu primesti ceea ce cumperi. Asa e si in cazul de fata. Poti sa-ti verifici singura viteza de net foarte simplu pe site-ul http://speedtest.net/. si asa iti vei da seama cat ai de fapt. (eu am abonament de 50Mbps la download si in realitate cam 35 :| )

| AdinaELA explică (pentru lumy5):

Acum am verificat si am 0, 43M la download si 0, 59M la upload. Nu ma pricep, dar mi se pare o diferenta prea mare! Cred ca o sa le dau un telefon celor de la romtelecom sa vad care e problema. Multumesc!

| lumy5 a răspuns (pentru AdinaELA):

Sunt curioasa cum vor justifica asta. E posibil ca traficul din oferta/ contract sa fie cel care "iese" de la ei, daca pot sa spun asa, si la noi ajunge...cat ajunge, ai vazut si tu. Bafta!