| gabyy97pescar a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu pcsx2 ce memorie ii trebuie cat ram cati gb cati mb placa video? dau fundita(^+^)laughing)pls

Răspuns Câştigător
| dadonexus a răspuns:

Pcsx2 este un emulator mai"greoi" ai nev de 4-8 gb de ram pe frecventa de 1600+, o placa video de 1 gb dar nu cea a placii de baza iti trebuie una puternica ceva gen ATI Radeon HD 5750 si un procesor dual core, quad core i3 sau i5 daca doresti sa rulezi jocurile de ps2 sau xbox la grafica maxima.Insa acest emulator mai are o problema...configurarea lui nu va merge si nici nu o sa mearga daca nu il configurezi dupa calculatorul tau si pentru asta trebuie sa te uiti pe situl oficial deoarece fiecare procesor si placa video are o configurare diferita.