| gheorghe696969 a întrebat:

La placa video poate fi adaugata orice memorie RAM? sau daca vreau o memorie RAM trebuie' sa cumpar alta placa video? Multumesc anticipat :3

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand o sa reusesti sa adaugi memorie la placa video sa-mi spui sa adaug si eu!

| kar1GaNNN a răspuns:

Fizic nu poti sa mai adaugi RAM la placa video. Dar in BIOS e o optiune, ceva de genul sa aloce o parte din RAM-ul sistemului catre placa video. Nu mai stiu exact cum se numeste, e ceva cu VGA.
In mod implicit poate aloca cam 20% din RAM-ul din sistem. Daca placa video nu are suficient RAM atunci se ia din RAM-ul sistemului (care este si mai incet, si mai "indepartat" de procesorul grafic) - maxim cat e alocat din BIOS.
Sper ca te-am lamurit cat de cat. happy

| RaduTN a răspuns:

Nu poti adauga memorie ram la placa video.

| DataSoft a răspuns:

1. Nu (pentru prima intrebare)
2. Da (pentru a doua intrebare)

| gheorghe69 a răspuns:

Faci mari confunzii legate de placi video, ram si asa mai departe. te poti documenta pe google referitor la calculatoare. Uite ceva referitor la placile video... http://bit.ly/1x7i8uz

| gheorghe696969 explică (pentru gheorghe69):

Te cheama tot gheorghe 69? rolling on the floor))) apropo..eu l-am pus la caterinca. big grin oricum mersi pentru raspuns big grin